Ця стаття є продовженням посту з блогу Джессі Міллера, який він попросив нас перекласти й опублікувати. З першою частиною ви можете ознайомитися тут.
Підвіска додає, що забезпечує плавність ходу, незалежно від місцевості, з якої ви їдете. Але у кожного типу є свої плюси і мінуси, засновані на типові велосипеда, який ви хочете.
Ось що вам потрібно знати про вибір точної системи підвіски разом з вашим велосипедом.
Більшість гібридних і гірських велосипедів мають лише передню підвіску. Це більш доцільна альтернатива для легкої та комфортної їзди. Тому, якщо ви їдете по рівній дорозі або по відносно рівній поверхні з невеликими вибоїнами чи ухабами, наявність передньої підвіски допоможе підтримувати постійну швидкість без втрати керованості. Ще одна з важливих переваг полягає в тому, що така підвіска вимагає мінімального обслуговування і більш доступна за ціною, ніж повна підвіска (спереду і ззаду).
Так що, якщо ваш велосипед буде часто їздити по вибоїнах і ухабинах і змушений буде їх обробляти, вибирати велосипед з переднім підвісом просто необхідний.
Двопідвісами називають велосипеди, у яких є передня і задня підвіска. Це означає, що велосипед поглинає удар як спереду, так і ззаду, незалежно від того, чи перебуваєте ви на грунтовій дорозі чи на тротуарі. Наявність повної підвіски збільшує вагу велосипеда, і значно ускладнює педалювання, але зате забезпечує найкращий комфорт при русі по нерівній дорозі.
Відомо, що всі двопідвіси зменшують вібрацію при русі по складній місцевості. Це збільшує баланс і стабільність, під час їзди.
Єдина причина, з якої вам не потрібна підвіска, — це коли ви хочете заощадити вагу для іншого спорядження. Повна підвіска може зробити кручення педалей менш ефективним, а іноді і втомлюючим. Особливо, коли ви використовуєте двопідвіс для далеких поїздок або подорожей. Для таких цілей легкий і простий велосипед — ваш найкращий компаньйон. Бюджетні велосипеди, які дуже популярні серед новачків, зазвичай вони не мають підвіски, щоб залишатися недорогими і добре збалансованими.
Ще один важливий фактор, на який варто звернути увагу — накатистість рами. А вона залежить від матеріалу рами.
Велосипеди можуть бути як гоночні, так і призначені рекреаційних цілей. Ви можете знайти велосипед, легкий і довговічний, або той, що буде мати одну з цих якостей.
Матеріали рами мають свої плюси і мінуси, тому ви повинні мати можливість відрізняти один від одного, в цьому вам допоможуть приведені нижче поради.
Більшість сучасних велосипедів зроблені з алюмінію. Міцний каркас і недорогий цінник роблять їх популярним вибором серед новачків і професіоналів. Однак варто розуміти, що це не звичайний, а особливий алюміній, який отримав деякі покращення, що зробили його більш довговічним і міцним.
Вуглецеве волокно — це особливий матеріал, який користується особливою популярністю серед професіоналів. Велосипед з нього має неймовірно низьку вагу і приголомшливий запас міцності. Більш того, велосипеди з такого матеріалу чудово гасять дрібні вібрації, що робить поїздку дуже комфортною. А рама добре котить, тобто довго зберігає інерційну швидкість. Що робить їх дуже популярними.
Титан — дороге рішення для тих, кому потрібна міцність. Титанові байки легше і міцніше сталевих, хоча і поступаються в легкості алюмінію і карбону (вуглецеве волокно), але зате перевершують їх міцності. Також вони досить непогано гасять вібрації.
Якщо ви думаєте, що сталь менш популярна, ніж алюміній, дозвольте мені сказати вам, що є два типи сталі, які використовуються для виробництва велосипедів.
Вуглецева сталь або високоміцна сталь, жорстка і міцна. Ви не знайдете багато байків з вуглецевої сталі, але здебільшого з неї виготовляють найпростіші велосипеди. Але крім неї також існує хромомолибденовая сталь. Вона легша, міцніша й довговічніша, ніж попередня. Як правило її використовували раніше для виробництва професійних байків, а також велосипедів вищої цінової категорії.
Розбиратися в матеріалі рами дуже важливо, так як знаючи переваги і недоліки кожного матеріалу ви можете більш точно зрозуміти який варіант підійде саме вам.
Пошук правильної форми керма має першорядне значення для комфортної і легкої їзди на велосипеді. З такою кількістю різних типів велосипедів, доступних на ринку, використовувати кермо, який вам не подобається, не варіант. Кермо неправильної форми може викликати проблеми з зап'ястям, спиною і хребтом в кінцевому підсумку. Так що домогтись правильної посадки на вашому байку — це дуже важливо.
Грунтуючись на тому, які рулі більшість людей знаходять зручними, ось різні типи керма і їх особливості.
Рулі-барани відмінно показують себе на дорожніх велосипедах. Вони пропонують вражаючі аеродинамічні можливості. Рулі-барани більш гладкі і більш спрощені, за аналоги, що робить їх одними з найпопулярніших на ринку. Вони дозволяють поліпшити маневреність, але в той же вони можуть створюють певний тиск на м'язи спини, через особливість посадки.
Гібридні байкери люблять використовувати прямі рулі, але ви також знайдете їх на деяких гірських і дорожніх велосипедах. Немає причин, з яких ви не повинні вибирати сильні, надміцні і структуровані функції цього керма. Він пропонує більш гнучку позицію, знімаючи тиск з ваших плечей, рук і зап'ясть.
Такі рулі популярні серед гірських байкерів. Вони вище і ближче до сидіння, ніж інші рулі. Це робить їх більш зручними і придатними для використання, коли ви хочете впевнено керувати велосипедом.
Це кермо може показатись найменш універсальним серед всіх, але це не так. На деяких гірських і дорожніх велосипедах ви знайдете вуса. І вони призначені для розміщення універсальних положень рук. Якщо ви хочете підтримувати своє вертикальне положення під час їзди, таке кермо може допомогти зняти напругу зі спини і м'язів плеча.
Враховуйте, наскільки добре ви можете їздити і де, це важливо, тому що визначає тип вашої їзди, який ви будете використовувати протягом дуже довгого часу. Якщо ви плануєте їздити на велосипеді, поєднуючи з їздою на громадському транспорті, ваш кращий вибір — складаний велосипед .
Є велосипеди, які підходять для їзди по тротуару і невеликих грунтів. І є тандемний велосипед, призначений для їзди з кимось ще, щоб зробити поїздку більш цікавою.
В недавніх наукових дослідженнях особлива увага приділяється системам спільного використання велосипедів у деяких містах для полегшення пересування велосипедів на дорогах. 10%-ве збільшення доступності стандартних дорожніх велосипедів в містах може підвищити на 12% кількість пасажирів. Це означає, що у вас є більше причин купувати професійний велосипед, і є багато способів, які допоможуть вам зберегти його.
Якщо ви хочете кататися на велосипеді по вибоїстих і нерівним стежках, то значить, що вам потрібен гірський велосипед. Їзда на такому байку передбачає інтенсивну фізичну активність, адже проходження складного ландшафту може стати непростим завданням. Ви зустрінете камені, калюжі, кущі, розбиті гілки і, можливо, вибоїни уздовж стежки.
Знання переважного типу їзди, допоможе вам визначити дизайн, характеристики і довговічність велосипеда. Якщо ви маєте намір використовувати його час від часу, то знайти підходящий варіант не буде проблемою. Якщо ви збираєтеся використовувати його кожен день, знайти якісний і легкий велосипед буде дещо складніше.
У вас є багато велосипедів на вибір. Від гірських велосипедів, які відмінно справляються з грунтовими доріжками до дорожньго велосипеду, що призначениий для розважальніх поїздок і поїздок на роботу, і навіть електричного велосипеда для тих, хто не шукає складнощів. Це все залежить від уподобань і продуктивності, особливо для новачків, які раніше не купували велосипед.
Важливо пам'ятати, що не всі типи велосипедів підходять для загальних прогулянкових або пригодницьких стежок. Покупка певного типу велосипедів дозволяє вам максимально використовувати його потенціал, так і гроші, які ви платите за нього. У ваших інтересах давайте подивимося на різні типи велосипедів і їх особливості.
Шосейні велосипеди легкі і відмінно підходять для далеких і швидкісних поїздок. Ви можете вибрати шосейний велосипед, якщо будете займатися гонками і фітнесом, і не будете їздити по грунтових дорогах. Шосейний велосипед зазвичай має відмінну аеродинаміку, яка дозволяє розвивати високу швидкість докладаючи менше зусиль, ніж на інших байках. Він також має більш комфортну посадку і високу маневреність.
До гірських велосипедів відносяться самі різні байки від хардтейлов для крос-кантрі до двопідвісів для фрірайду. Вони більш міцні і надійні, ніж стандартні шосейні або дорожні велосипеди. Отже, вони призначені для позашляхової їзди. Ви також можете використовувати гірський велосипед для їзди по тротуару, оскільки деякі з його особливостей додають стабільності і эргономичнсти управління. Гальма, колеса, сідло і система перемикання гірського велосипеда забезпечують високу продуктивність і кращу керованість на нерівних поверхнях.
Гібридні велосипеди ідеально підходять для поїздок на роботу, оскільки вони знаходяться десь між гірськими і дорожніми велосипедами. З гібридним байком ви отримуєте найкраще з обох світів, оскільки вони володіють міцністю гірського велосипеда і комфортом шосейного велосипеда. Особливістю, яка обоосабливает гібридний велосипед, є більш висока передача і рама. Широкий діапазон передач і міцні педалі полегшують поїздки на роботу, навчання та в інші місця.
Ніщо не зрівняється з перевагами пробної поїздки, перед покупкою велосипеда. Можливо, вам доведеться зробити кілька поїздок, перш ніж вибрати свій стиль, але найчастіше вистачить однієї пробної поїздки. Вибираючи велосипед, ви можете дізнатися наскільки вам комфортно на ньому їздити, наскільки він довговічний і маневровий.
У велосипедах дуже багато технічно складних особливостей. Так що ж робити, якщо ви ніколи не купували велосипед раніше? Вивчення основ будь-якого транспортного засобу є гарною практикою, щоб уникнути помилок при покупці. Тому що, не знаючи, наскільки надійна підвіска або гальмівна система, як ви можете швидко правильно визначити чи підходить вам байк чи ні?