Велосипедисти закінчують сезон, але не закінчують тренування. Тренування у міжсезоння включають біг, тренажерний зал та тренування на вело станку. Коли за вікном сніг, дощ і від’ємна температура це не причина відмовлятися від тренувань. Велостанок дозволяє тренуватися за будь-яких погодних умов, а також робить тренування більш ефективними.Тренування на велосипедному станку має ряд переваг, але існують і ряд недоліків.
До плюсів тренування на велосипедному станку варто зарахувати:
Можливість тренування за будь-яких погодних умов.
Регулярність. Ефективність тренувань на пряму залежить від регулярності. Так як займатись на велотренажері можна в будь-який період дня і за будь-яких умов,такі тренування можна зробити регулярними, а отже, ефективними.
Ряд станків мають розширений функціонал з регуляцією силових навантажень та з імітацією їзди в гору, таким чином можна наростити силові показники.
Щодо мінусів велосипедних станків в порівнянні з зимовим катанням на велосипеді:
Станок це тільки імітація їзди на велосипеді. -На станку неможливо відпрацювати техніку їзди по пересічній місцевості.
Важко представити людину, яка буде крутити станок вдома чотири години підряд.
Монотонність тренувань, якщо говорити про ролерний станок.
Тим не менше, взимку в короткий світловий день це хороша альтернатива для спортсменів та любителів для підтримки форми та підготовки до перших весняних стартів.Існують різні типи станків з різним функціоналом:
Такі станки являють собою три конусних вала прикріплених до рамки станка. Ставите на нього велосипед. Таким чином крутяться два колеса і постійно потрібно тримати баланс. Найбільш популярні станки серед вело спортсменів. Станок імітує їзду на рівній місцевості, тренує техніку кругового педаляжу і відмінно підходить для роботи на баланс. Основним недоліком є відсутність будь-якого опору, зусилля можна змінювати тільки переключаючи передачі на велосипеді. На такому станку краще розминатись або заминатись до або після фізичної підготовки в залі чи манежі. Крім того, станок створює багато шуму, тому краще використовувати шосейний велосипед або слікові покришки, якщо ви тренуєтесь на байку.
Більш компактний, зручний для домашніх умов з ширшим функціоналом. Принцип роботи: заднє колесо стабільно фіксується в механізм станка. Турбо станок має повітряний гвинт, який створює опір. Чим вища швидкість педалювання, тим більший опір. Створюється природна імітація вітру на дорозі. До недоліків таких станків можна зарахувати шум, який створюється в результаті роботи.
По принципу роботи схожий на турбо станок. Але тут забезпечується більш лінійна регуляція опору, що є його головною перевагою. Для повноцінного тренування на нарощування сили і потужності, розвиток м’язової і аеробної витривалості рекомендується саме такий станок. Крім того, такі станки найбільш «тихі» під час використання.
Це різновид магнітних станків, які комплектуються електронікою та дисплеєм. Вони мають можливість підключення до смартфона, планшету чи комп’ютера за допомогою soft-програм. Дані станки мають найбільш широкий функціонал в регуляції опору, швидкості та техніки педалювання. Завдяки soft-програмам тренування на такому станку ніколи не буде монотонним. Існують програми, які дозволяють робити спільні тренування у віртуальному чаті спортсменам з різних країн та брати участь в онлайн-змаганнях. Недоліком таких станків є висока ціна.
Структура тренування в приміщенні співпадає зі структурою тренування на вулиці і повинна включати в себе розминку, основну роботу і заминку. Тривалість тренування залежить від рівня підготовки. Початківця варто починати з 30 хвилин тричі на тиждень, спортсмени проводять півторагодинне тренування щодня. Тренування в приміщенні будуть здаватися важчими ніж на вулиці. Це пов’язано з підвищеною терморегуляцією в закритому приміщенні і психологічним стресом їзди «в нікуди». Для цього тренування слід проводити в приміщенні, яке добре провітрюється або вентилюється.