Українці немало подорожують по світу, зокрема по Європі, і тому часто користуються послугами екскурсійних компаній та беруть участь у організованих турах, які здійснюються за участю двоповерхових автобусів, де працюють аудіогіди. Щоб ці екскурсії гарно сприймались і залишали по собі яскраві незабутні спогади, бажано слухати їх рідною мовою. Саме для цього працює В'ячеслав Редько, який також є керівником організації “Асоціація підтримки прогресивних реформ”.
Дончанин В'ячеслав Редько, громадський діяч, голова Донецького регіонального відділення українського союзу промисловців та підприємців і партіот незалежної України займається просуванням україномовних аудіогидів по всьому світі.
Задумка такого проекту прийшла до В'ячеслава в 2014 під час сімейного відпочинку в Празі. Тоді він їхав тим великим автобусом і тоді його стала тривожити думка: чому пропонуються екскурсії багатьма мовами, проте між ними немає української. Після цього Редько мав розмови з власниками турфірм. Спочатку вони не розуміли необхідність цього. Проте В'ячеславу вдалося їх переконати і в пражському автобусі згодом, в листопаді 2015, впровадили український прапор і мову. Окрім того випустили близько 500 000 карт міста з прапором України. Так і виник проект Guide-UA.
Для втілення хороших задумок доводиться немало працювати, вести переговори з очільниками міст, дипломатами. Проте праця приносить хороші плоди. 4 травня 2016 запровадили карти та тури для литовської столиці Вільнюса. Трохи згодом 5 липня презентували аудіогіди для столиці Грузії Тбілісі, що набуло широкого розголосу серед тамтешньої діаспори і також стало дуже пізнавальним для численних делегацій, що прибувають в місто.
Масштабним можна назвати і запровадження української в автобусах Берліна. Гіди додали одразу до всіх 30 міських автобусів. І це є дуже актуальним, з огляду на те, що українці складають 3-5% усіх відвідувачів Берліна і це число продовжує зростати.
Працюють у проекті і над українізацією автобусів у Парижі.
Після початку втілення ідеї до В’ячеслава приєднались однодумці, і зараз над цим проектом працює невелика група. Це повністю добровільний проект і ентузіасти витрачають особисті кошти і час. Окрім того, до справи було залучено Міністерство інформаційної політики і Міністерство іноземних справ. Але їхня допомога заключалась лише у наданні інформації, хоча більшого від них і не просили.
У проекта є і відомі прибічники. Так наприклад, екскурсії озвучували ведучі Соня Сотник та Сергій Зенин. Також вже своїм голосом готові озвічити екскурсії Юрій Горбунов, та співачка і громадський діяч Руслана Лижичко.
Guide-UA є сучасним проектом і тому ще одним напрямком їх роботи стала співпраця з Kyiv City Guide. Для цього додатку команда запропонувала 13 екскурсій Києвом, зокрема 4 з них для дітей.
Крім міських автобусів, В'ячеслав Редько вважає, що аудіогіди можна ввести і в метро, і в трамваях, адже маршути звичайного міського транспорту є також цікавими. А ще Редько має ідею введення таких екскурсоводів у музеях.
Деякі не можуть зрозуміти, чому ідея впровадження українських аудіогідів набула такої популярності, адже російська мова є також зрозумілою українцям. Проте В'ячеслав Редько переконаний, що Україні необхідно позиціонувати себе незалежною країною і демонструвати наявність у нас власної неповторної мови.
Доречі команді Велогена вдалось поспілкуватись із В'ячеславом Редько на міжнародній виставці Innovation Market, що проходила в Києві з 22 по 24 листопада 2017 року в КиївЕкспоПлазі на Лівобережній. У керівника проекту Велоген - Юрія Патинко вийшла дуже цікава бесіда з В'ячеславом, що стала початком міцної дружби та двобічної підтримки проекту Guide-UA та соціальної мережі велосипедистів Велоген.
Ще однією цікавою ідеєю В’ячеслава є те, що він готовий запросити російську сім’ю з оплатою їх проживання до України, щоб показати їй життя наших людей. Це послужить для розвіювання міфів про українців, руйнування упереджених поглядів. Українські ЗМІ не проти інформаційної підтримки такого плану, але необхідним є ще партнер зі сторони Росії.