Компанія VeloBuild продає свої карбонові рами за 339$. Пояснює свої низькі ціни, застосуванням загальнодоступних технологій, які може використовувати кожний.
Імениті бренди утримують свої власні конструкторські бюро, які в свою чергу розробляють індивідуальний дизайн і технологію виробництва для кожної моделі рами.
Цим і пояснюється висока ціна елітних рам. VeloBuild надає два роки гарантії на свою продукцію та вихваляється що з їх конвеєрів сходить не тільки їх продукція, але й елітні рами відомих виробників.
Багато виробників дійсно виробляють свої рами в Китаї, але наприклад рами Giant, перед надходженням у продаж, проходять ряд тестів які підтверджують якість цих виробів.
Оригінальні елітні рами з карбону мають унікальне маркування, що дозволяє відрізнити оригінал від підробки.
Так що достатньо звернутися до місцевого дилера і питання з достовірністю рами можна вважати вирішеним.
В інтернеті можна знайти фотографії лопнутих китайських карбонових рам. Зазвичай на наступних фотографіях, часто можна побачити травмованого велосипедиста.
Це наслідок жахливої якості вуглецевого волокна та відсутності контролю якості готової продукції. Будь-який покупець, що зважився на покупку дешевої рами повинен розуміти наслідки.
Це великий ризик для життя. Але якщо ви все ж зважилися купувати китайську карбонову раму, то порадьтеся з фахівцями і подивіться відгуки від «щасливих» власників. Дешеву китайську раму після поломки простіше викинути, ніж віднести в ремонт. Ціна ремонту буде приблизно дорівнювати ціні нової китайської рами з карбону або алюмінієвої рами знаменитого бренду.
І якщо ставити питання: що краще поганий карбон або хороший алюміній? - наш вибір на користь алюмінію.
Останнім часом технології обробки алюмінію дозволили зробити відчутний стрибок вперед. Сьогодні алюмінієва рама, це не жорстка їзда і грубо зварені труби. Сьогодні алюмінієва рама - це цікавий симбіоз дизайнерської думки та інженерних можливостей.
Сьогодні виробники можуть виробляти алюмінієві рами вагою один кілограм, зі згладженими зварними швами. Використання вилок, карбонових підсідельних штирів, виносів і рулів допомагають зробити жорстку раму з алюмінію більш м'якою. А ціна велосипеда з однаковим обвісом на алюмінієвій рамі буде значно дешевше, ніж на карбонової.
Звичайно, відмовлятися від карбону ніхто не збирається. Елітні моделі відомих брендів будуть збиратися на карбонових рамах, вироблених у Китаї за унікальними технологіями та з відповідним контролем якості. Його аеродинамічні властивості дозволяють стати нашим спортсменам швидше, а велогонкам видовищнішим.