Туристичні велопоїздки, екстремальні велогонки або просто вилазки на природу з друзями — це безперечно гарний спогад, який не хотілося б забувати і яким хотілося б поділитися зі всіма. Але не тягати ж з собою фотоапарат або відеокамеру. По-перше, це не завжди зручно, а по-друге небезпечно, адже така техніка досить крихка. Тому вибір падає екшн-камери, які були зроблені саме для цього.
Але зараз різноманітність моделей може звести з розуму багатьох новачків. Яку вибрати? Подорожче? Подешевше? А яка між ними різниця? Багато чули про камери GoPro, але чим вони гарні і чи є їм альтернатива? Про це ми і поговоримо сьогодні. Отже, починаємо з лідера ринку:
Останнім часом на першопрохідника ринку екшн-камер компанію GoPro обрушилося чимало критики, і притому заслуженою. Але тим не менш, компанія як і раніше намагається пропонувати хороший продукт.
Нова модель GoPro HERO5 радує своїх володарів очікувано високою якістю відеозаписів, непоганою цифровою стабілізацією, ну і широкі кути огляду не викликають претензій.
А ось нарікання викликають програмне забезпечення камери і незручний сенсорний екран.
Камера може знімати в 4К (власне це не дивно, так як це вже стало практично стандартом для сучасних камер). Також є режими нічної і широкоформатної зйомки. Підтримується управління за допомогою голосових команд.
Xiaomi продовжує радувати своїх прихильників (і не тільки) відмінними пристроями з невеликим цінником. Після того як попередня камера компанії отримала дуже схвальні відгуки за прекрасне співвідношення ціна-якість, Xiaomi вирішили продовжити розвивати цей напрямок випустивши нову модель Xiaomi YI 4K.
Нова камера отримала поліпшені характеристики зокрема було вироблено поліпшення деяких параметрів. Так Xiaomi YI 4K може похвалитися записом відео в форматі UltraHD. Та це не повноцінне 4K (як можна подумати з назви камери), але теж непогано.
Також новинка обзавелася і ЖК-дисплеєм, що зробило роботу з камерою більш зручною. А щоб продовжити час роботи була підвищена ємність акумулятора.
Хвалити YI 4K можна за непогану автономність (півторигодини безперервної роботи, це навіть дуже непогано), доступну ціну, швидку зарядку і досить високу швидкість потокової передачі відео за допомогою технології Wi-Fi.
З незручностей можна відзначити не дуже зручний USB-вихід і деякі складності, пов'язані з діставанням флешки. Але це все лише незначні дрібниці, яким ну ніяк не перекрити гідності камери.
До недавнього часу компанія GoPro була безсумнівним лідером у ніші екшен-камер. Та це й не дивно, адже саме вона задала цей напрям. Але часи міняються і на сцену виходять нові гравці, які пропонують товар не гірше. Саме таким гравцем виступає компанія Sony.
Особливістю камер від Sony стала оптична стабілізація, яку вони змогли впровадити в настільки невеликий пристрій. Завдяки цьому відеозйомка в русі стала більш плавною, а зняті відео ролики виходять якіснішими. Поки що ніхто крім Sony нічого подібного запропонувати не може. HDR-AS300 від Sony не стала виключенням.
Камера поміщена в міцний корпус з полікарбонату білого кольору. У заводській комплектації, крім стандартної зарядки, присутні такі приємні дрібниці як аквабокс (дозволяє занурюватися на глибину до 60 м) і пульт дистанційного керування, який можна носити як браслет.
Якість відео робить її однією з кращих відеокамер.
Серед недоліків, на які скаржаться її власники можна відзначити сильно выпучений об'єктив і відсутність усіх необхідних кріплень заводському комплекті.
SJCAM нова марка, яка стала популярною за рахунок ультранизьких цін на свою продукцію. І хоча камери SJCAM може дещо поступаються в якості зйомки представленим вище моделям, але вони як і раніше залишаються досить непоганими.
Екшн-камера SJCAM SJ4000 завдяки своїй бюджетності і відносно непоганій якості картинки стала по-справжньому «народною» камерою. Але час іде і SJCAM оновлюють свій модельний ряд і в цьому році з'явилася новинка SJCAM — SJ5000x Elite.
За характеристиками вона близька Xiaomi YI, здатна знімати відео в дозволі 2.5 До на швидкості 30 кадрів/сек, а у форматі FullHD. А ось знімки може робити в повноцінному 4К. Крім того, в заводській комплектації камери повно багато корисних штучок, на зразок аквабокса і купи кріплень на будь-який випадок, в тому числі серед них є і кріплення для велосипеда.
Одна з кращих екшен-камер в бюджетному сегменті. При такій невеликій ціні, може похвалитися зйомкою відео з роздільною здатністю 4К (швидкість 30 кадрів в секунду). Ще однією особливістю камери є непоганий водозахист. Якщо в інших камерах для підводної зйомки знадобиться аквабокс, то з Rekam XPROOF EX640 ви можете знімати відео без використання аквабокса. Хоча це тільки на глибині до 10 м
Також з камерою йде набір різних кріплень в тому числі на шолом і велосипед.
Відео виходить непоганим, а ось звук трохи засмучує — звучить приглушено. Ну так це і зрозуміло, так як водозахист накладає свій відбиток.
Ще одна бюджетна екшн-камера, та при тому найдешевша у нашому списку. EleCam Explorer Elite практично не має яких-небудь виразних особливостей, крім, хіба що ціни. Це непогана екшен-камера за свої гроші, яка займає ту ж нішу, що і Xiaomi Yi першого покоління, хоча і дещо поступається їй в плані передачі кольору. Зате може похвалитися величезною кількістю різних кріплень і аквабоксом, які йдуть у заводському комплекті.
Якщо ви хочете спробувати познімати щось на екшен-камеру, але не готові викладати за неї серйозну суму, то EleCam Explorer Elite — це безумовно те, що вам потрібно.
Ще один представник екшн-камер від SJCAM, але цього разу-особливий. А все тому, що дана камера здатна знімати з кутом 360 градусів. Так, так, на неї можна легко знімати панорамні відео та фото. Останнім часом такі відео набирають надзвичайну популярність, особливо з появою VR-окулярів.
За допомогою камери можна передати красу пейзажів, які ви зустріли під час подорожі.
Камера має стандартні для SJCAM набори кріплень на будь-який випадок.
Olympus передусім відома своїми фотоапаратами, але компанія намагається освоювати і нові напрямки, у тому числі і напрямок екшен-камер. Модель TG-Tracker від Olympus зарекомендувала себе як безсмертна екшен-камера, яка здатна записувати шикарне відео у форматі UltraHD.
Камера має дуже великий кут огляду в 204 градуси і в ній є електронний стабілізатор, а ще здатна записувати HD-відео зі швидкістю 240 кадрів в секунду, що добре підходить для запису екшен-сцен з великою швидкістю руху. При цьому якість картинки не може не радувати.
Ну і не можна не відзначити ударостійкий і вологозахищений корпус. Здатний обходитися без аквабокса.
Також моделі присутні барометр, термометр і датчик занурення у воду.
Одним словом, Olympus TG-Tracker створена саме для екстремалів.
YI Action — це камера легенда від Xaomi. Чому легенда? Тому що саме її випуск показав, що екшен-камери можуть не тільки якісними, але і недорогими. Відмінна якість запису, чудова передача кольору і, що найголовніше, доступна ціна — ось чим YI Action завоювала популярність.
В стандартній комплектації ви отримаєте камеру і USB-шнур до неї, а в розширену входять ще й монопод з пультом управління.
І хоча комплектація не може похвалитися великою кількістю чохлів і кріплень, їх можна без проблем придбати окремо, благо коштують вони не так вже і дорого.
В даній камері виробник трохи схитрував. В характеристиках зазначено що камера здатна знімати у форматі UltraHD (дозвіл 3840х2160), але це швидше за все невелике лукавство, так як матриця 4 мегапікселя не може видавати таку якість просто фізично. Значить, швидше за все, мова йде про інтерполяції (цифрове збільшення зображення), а це означає, що при великому дозволі знімки будуть виходити так собі.
З іншого боку низька ціна і прийнятну якість відео роблять MagicEye HDS5100 непоганим варіантом для любительської зйомки покатушок.
Настійно рекомендуємо вам вибирати камеру спираючись не тільки на заявлені характеристики, але і на приклади відео і фото, які були зняті на неї. Якість зображення і перенесення кольорів може сильно різнитися.
Сподобалася стаття? Поділіться нею з іншими.