Відрізняються намети для велотуристів від наметів для піших туристів? Якою повинна бути намет для велотуриста? І чи є взагалі спеціалізовані намети для велосипедистів? На це, а також інші питання ми постараємося відповісти в нашій статті.
Серед новачків у велотуризмі і в туризмі в цілому існує думка, що в принципі намет може бути будь-яким. Тому вони купують найдешевші і найпримітивніші варіанти. Тим самим вони роблять рокову помилку. Ні, якщо ви вибираєтеся на невеликий пікнік на природі поряд з містом, то ніяких серйозних незручностей ви скоріше за все не відчуєте, якщо погода буде хорошою. А ось при тривалих походах, не раз пошкодуєте про свій вибір.
Справа в тому, що дешеві намети мають вельми сумнівну якість. Їх покупка — це лотерея, одна може протриматися пару років, а друга зламатися при першому ж виїзді. Часто нарікання викликають дуги, які ламаються при монтажі або демонтажі намету. Також нарікання викликають шви, які починають набухати. Але головною бідою є вологостійкість. Навіть невеликий дощ може зіпсувати відпочинок, так як намет, а разом з нею і ви, повністю промокне. Більш того, в такому «курені» буде незатишно і після дощу, якщо ставити її на сиру землю. Так як дно не дуже добре протистоїть волозі.
Ще один мінус дешевих наметів — їх вага. Якщо ви вважаєте, що на велосипеді плюс-мінус пару кілограм не відіграють великої ролі, то поспішаємо вас розчарувати — зіграють. Зіграють, тому що ви будете тягти ці зайві кілограми, нехай не на своїх плечах, але ваші ноги будуть відчувати цю вагу.
Тепер підсумуємо вищесказане. Тобто намет для велосипедиста повинен бути:
Звичайно, це загальні вимоги і розраховані на експлуатацію відносно теплу пору року — з другої половини весни до першої половини осені. Про вибір наметів для зимового періоду ми поговоримо окремо в іншій статті.
Вага
Ми вже розібралися, що вага намету — це одна з важливих якостей для велотуриста. Оптимальний вагу намету для велопоходів — 2 кг. Менше — можна, більше — небажано. Як правило, це одномісні намети, хоча в них без проблем можна поміститися 2 людини середньої комплекції. І якщо ви не збираєтеся возити намет на всю чесну компанію, то великі 3-х і 4-х місні намети вам навряд чи знадобляться. Більш того, навіть двомісні намети можна виключити. Адже в одномісній намети, як вже говорилося вище, ви можете спокійно розміститися вдвох. При цьому сильно притискатися один до одного не доведеться.
Один або два шари
Сучасні намети діляться на два типи одношарові і двошарові. Перший тип являє собою звичайний намет, який, як правило, виготовляється з непромокаючого тенту. Другий варіант, складається з двох шарів-зовнішнього (створений з непромокальних матеріалів) і внутрішнього дихаючого матеріалу. Відстань між шарами складає 10-15 см. Така конструкція хоч і робить намет трохи важче, але зате перешкоджає виникненню конденсату всередині намету.
Перший варіант хороший для короткострокових простих походів. Коли намет розбивають, тільки щоб переночувати. Другий варіант підійде для більш серйозних подорожей.
Чи потрібні вікна в наметі?
В цілому, немає. Як правило, в наметі ви знаходитесь вночі — дивитися нема на що. Якщо розглядати вікно як додатковий вентиляційний отвір, то при двошарових конструкціях в цьому немає необхідності, а в одношарових з завданням подачі свіжого повітря прекрасно справляється привідкрита блискавка на вході.
Кінець першої частини. У наступній частині ми поговоримо про матеріали намети і бажаних конструкціях.