Зайва вага завжди заважає. Не тільки ходити... я вже мовчу про те щоб їздити на велосипеді. Скинувши вагу ви станете швидше, спритнішим і не будете швидко втомлюватися. Ця стаття про те, як досягти поставленої мети і поліпшити свій фізичний, душевний і моральний стан. Адже, якщо людина набирає вагу з головою у нього стає теж не все в порядку.
"Зайва вага — ворог велосипедиста, — говорить автор книги Racing Weight: How to get lean for peak performance, Метт Фіцджеральд — Він підвищує стомлюваність, знижує вашу швидкість, негативно впливає на результативність і дає навантаження на суглоби".
Звертайте увагу не на вагу, а на окружності, адже нікому не дано зробити зростання вище або звузити кістки тазу. Метт Фіцджеральд стверджує, що ви «можете скинути вагу до рівня, оптимального для досягнення максимальної результативності за тих чи інших генетичних обмеження».
Метт Фіцджеральд проти виведення оптимального вагу за допомогою матриці. «Таблиці ІМТ призначені для виявлення нездорового ваги серед населення в цілому, вони розраховуються на основі статистичних даних про схильність до різних захворювань, — говорить він. — Це надто розпливчасте характеристика, яка не дозволяє визначити ідеальний для спортсмена вага». Наша мета – це позбавитися від жирку, який так заважає роботі нашого організму. Позбувшись від усього зайвого ми стаємо витривалими, більш швидкими і щасливими. Так що, велосипедисти повинні використовувати таблицю композиційного складу тіла.
«В число п'яти складових стратегії по досягненню оптимальної ваги входить вживання в їжу якісних продуктів», — дає пораду Метт Фіцджеральд. Ми повинні думати як, скільки і що ми їмо!
На думку Метта Фіцджеральда високоякісні продукти можна розділити на 6 груп: овочі; продукти з цільного зерна; продукти, в склад яких входять «пісні» білки; нежирні молочні продукти; продукти з вмістом незамінних жирів; фрукти.
І 5 груп продуктів, які потрібно обходити стороною: всі смажене у фритюрі; продукти з очищеного зерна; суцільномолочні продукти; продукти, в склад яких входять «жирні» білки; солодощі.
Фіцджеральд проти дієт, в яких необхідно дотримуватися пропорції поживних речовин.
«Ви повинні турбуватися не про те, скільки відсотків від загальної кількості калорій у вашому раціоні становлять вуглеводи. Замість цього необхідно скоригувати частку вуглеводів у відповідності з рівнем фізичного навантаження і одночасно подбати про збалансоване вживання жирів і білків, а також про якості джерел калорій в цілому».
Чіткий графік прийому їжі так само допомагає знизити вагу. «Ключовий момент полягає в перерозподілі енергії, щоб вона запасалась не в жировій тканині, а в м'язах і відразу ж використовувалася», — пояснює Фіцджеральд.
Повинен бути щільний сніданок, часті перекуси, навіть, під час тренувань. Такий режим захистить Вас від накопичення жирів. Не забувайте, що при недоїданні наш організм «думає» що настали важкі часи і потрібно накопичувати жири, а при переїданні він просто не справляється і теж збирає жири. Фіцджеральд рекомендує протягом години, після того як Ви прокинулися, покрити 25% від добової норми калорій. Часті перекуси допомагають прискорити метаболізм, тим самим прискорити процес спалювання жирів. При цьому, пропаде відчуття постійного голоду. Щоб збільшити свою витривалість і підвищити активність, за три-чотири години до їзди на велосипеді перекусіть, обов'язково використайте 100 г вуглеводів. Під час катання допомагають схуднути гелі і вуглеводні напої.
після тренування так-же потрібно що-небудь з'їсти, щоб запустити процес синтезу білків і глікогену в м'язах, тим самим запобігти накопичення енергії у вигляді жиру.
Думайте що Ви їсте і в якій кількості! Так Ви позбавитеся від поганих звичок. Контролюйте себе під час емоційних стрибків, забудьте про звичку нічого не залишати на тарілці.
Обирайте низькокалорійні продукти, які допоможуть швидко наїстися. «До них відносяться продукти, що містять клітковину, деякі білки, довголанцюгові жирні кислоти і кальцій, наприклад, супи, горіхи і знежирений йогурт», — говорить Фіцджеральд. Невелика порція таких продуктів допоможе знизити апетит перед основним прийомом їжі.
Вважайте калорії – це допоможе позбавитися від поганих звичок і правильно організувати свій раціон.
Пропонуємо 2 види тренувань націлених на зменшення ваги:
«Обидва ці підходи ефективні, — стверджує Фіцджеральд. — Проте основна мета більшості витривалих спортсменів — домогтися фізичної форми, яка забезпечить максимальну результативність на змаганнях, і схуднення лише один із способів досягнення цієї мети, тому доцільніше зробити упор на комплекс фітнес вправ».
«Одного зважування на тиждень достатньо, — стверджує Фіцджеральд, — проте не слід зважуватися рідше, ніж раз на чотири тижні». Виберете собі один день тижня, в який Ви будете проводити зважування і вимір своїх параметрів. Так-же ведіть щоденник харчування.