У зв'язку зі швидкими темпами зростання кількості велосипедистів, у велоспільноті утворився своєрідний кодекс хорошого тону. Можна сказати навіть етикет. Ці неписані правила допомагають у спілкуванні між собою і роблять велоспільноту більш дружньою в цілому.
Зовсім недавно у велосипедистів з'явився звичай вітати один одного на дорогах. Їдуть назустріч велосипедисти, в знак вітання піднімають руку або сигналять. Якщо обганяють, то просто кажуть «Привіт!» один одному. Цей жест не нав'язливий і приємний, а головне ти відчуваєш себе частинкою чогось більшого.
Збираючись покатати з друзями, будь-який поважаючий себе райдер перед виїздом перевірить, чи справний його велосипед. А потім не забуде взяти з собою насос, велосипедну аптечку і запасну камеру.
В іншому випадку, буде дуже не приємно, коли трапиться поломка, а повертатись до дому ще понад 10 км.
Обговоріть його з усіма учасниками покатушки. Адже, можливо, дистанція, яку ви вважаєте розминкою, комусь здасться справжнім марафоном, і навпаки. В результаті доведеться часто чекати відстаючих.
Також при плануванні по можливості враховуйте джерела питної води. Це можуть бути природні джерела або продуктові магазини з «мінералкою». Немає нічого гіршого ніж опинитися без води на півдорозі до фінішу.
Велолюбителі завжди виступають за чистоту навколишнього середовища, тому сміття після привалу, завжди забирають з собою.
Будь уважний, та знай це правило, адже, в кінцевому рахунку, від тебе залежить ставлення оточуючих до нашої спільної справи!
Якщо на покатушці зібралися велосипедисти різної фізичної підготовки, то перед нею обов'язково обговорюються темп їзди. Радимо тверезо оцінити свої сили.
У тих випадках коли хтось відстає, ті що вирвалися вперед чекають відстаючого або з'ясовують причину відставання.
У покатушці всі велосипеди однакові. Пускати насмішки в адресу байка товариша вважається дурним тоном, навіть якщо у вас Specialized Stumpjumper, а у нього китайський велосипед куплений в супермаркеті. Велосипедист ніколи не проїжджає повз іншого велосипедиста, якщо той потрапив у ДТП. Ні в якому разі!!!
Велосипедист ніколи не проїжджає повз іншого велосипедиста, якщо у того трапилася поломка. Не бійтеся поділиться велоаптечкою або просто запропонувати допомогу. Пам'ятайте, що можливо наступного разу допомога знадобиться вам.
Якщо у дорозі трапилася поломка, то для того що б колеги зрозуміли, що у вас неприємності з велосипедом, достатньо просто поставити байк колесами вгору. Інакше зі сторони ваша зупинка буде схожа на невеликий привал.
Якщо за вами їде велосипедист, повідомляйте про напрямок свого руху спеціальними знаками:
Піднята рука вгору означає,
що ви хочете зупиниться
Рука витягнута вліво,
ви хочете повернути на ліво
Витягнута ліва рука зігнута
в лікті, ви хочете повернути на право
Опущена вниз права чи ліва рука сигналізує
що, ліворуч або відповідно праворуч знаходиться яма чи інша перешкода