«Велопарк» - це грандіозна подія для Львова, як стверджують його організатори. Саме цьому заходу вдалося об'єднати найбільшу кількість велосипедистів міста для проведення загальної велоакціі. Розрізнені групи велосипедистів зібралися об'єднані однією ідеєю - показати, розповісти і зацікавити людей багатогранністю велокультури.
2 роки поспіль «ВЕЛОПАРК» мав достатньо насичену програму на будь-який смак. Але у 2016 році був більш насичений подіями, а ніж попередній.
Downhill (англ. вниз з пагорбу) — це екстремальна гоночна дисципліна для гірського велосипеда. Її суть проходження на час трас, що що мають сильний нахил. Під час фестивалю відбулися змагання, а також показові виступи. Все це відбувалося на спеціальній відгородженій трасі с трамплінами. Організатором фестивалю та змагань виступила ГО “Львівський Екстремальний Велоспорт” (ЛЕВ)
Trial (тріал) — це один з єкстремальних видів велоспорту, ціль спортсменів подолання спеціально подбудованих або природних перешкод на велосипеді. Організатором виступила обєднання “Байк ТріалПерфоменс”.
XC Eliminator — це кросс-кантрійна велогонка, що проходить на спеціальній підготовленій та розміченій трасі. Організатором данного змаганя виступила ГО “Велоклуб “ROVERS””.
Виставка найдивовижніших байків зробленими власноруч учасниками Львівського велоклубу Franky Kustom Family
Спеціально для малечі було створено дитячу велозону з аніматорами, цікавими конкурсами та вікторинами. Окрім цього були організовані дитячі велоперегони на біговелах, а також лекція про дитячий велотуриз та уроки катання на велосипеді. Організатором цього сектору виступила громадьська організація “Колесо вітрів”.
Після завершення основної частини програми фестивалю кожен бажаючий міг приєднатися до нічного катання Львовом. А в неділю був організований велоквест “Парками Львова”.
На тему того, як з'явилася ідея створення подібного заходу на вдалося поспілкуватися с Володимиром під час Велофоруму у Харкові.
«Ідея виникла з таких, досить болючих питань, по велотематиці та організації якогось громадського велоруху у Львові. Тому що, кожна громадська організація рухалась в своєму напрямку. Ті робили одне, ті робили інше. Хтось робив велосипеди, хтось просто катався, хтось робив акції запозичені з закордону, хтось до Київської асоціації велосипедистів приєднувався” — каже Володимир. — “Ну й на кожну акцію приходила мала кількість людей мало хто про неї знав, тому що не було підтримки інших громадських організацій».
Й звісно потреба створити щось нове, щось що змогло б об’єднати велоактивістів міста заради однієї мети, однієї спільної цілі та показало б, що разом вони можуть більше була для багатьох очевидна. Але вирішувати цю проблему розрізненності ніхто не брався. Як розповів на Володимир ідея створити який-небудь захід на зразок “ВЕЛОПАРКУ” з’явився в нього ще у 2015 році після того, я відвідав схожий захід в Одесі.
Але такі акції (які не лише популяризують велосипед, а й об’єднують велоспільноту міста) не тільки можна, але й треба робити.
«В Одесі я побачив, що такі заходи можна проводити (мова йде про «Велобульвар», що відбувся у 2015 році). Я мав можливість побувати на «Велобульварі» і зрозумів, що подібне обов'язково треба зробити у Львові».
Надалі була плідна співпраця з Парком культури у Львові, адміністрація якого досить позитивно сприйняла таку ідею, а також залучення до реалізації проекту міських активістів та велосипедних громадських організацій. Саме сумісна співпраця та намагання залучити до обговорення та реалізації проекту якомога більше людей, творила дива. Адже вона дозволила зруйнувати, таку собі, стіну, зібрати розрізнені групи в єдину спільноту та перезнайомити їх. Адже як стверджує Володимир багато громадських організацій міста не були знайомі між собою навіть на рівні їх керівників. Тобто вже сама робота над втіленням ідеї мала чимало плюсів.
Одним словом, львівський “ВЕЛОПАРК” став тим майданчиком, який допоміг скоординуватися всім зацікавленим в розвитку велоруху у Львові, допоміг показати мешканцям та гостям міста якими велосипедисти є на справді, чим вони цікавляться та захоплюються. Й звичайно ж показати що велосипед — це добре, це корисно, це цікаво.