Велодень - це молоде свято. Без пафосу, про це свято, говорити не можливо. Це відмінна можливість для велоруху будь-якого міста показати свою єдність і проїхатися по вулицях свого улюбленого міста веселою колоною. Для багатьох велосипедистів – велосипед - це не просто захоплення... це частина життя. Велодень дарує можливість кожному велосипедисту відчути себе частинкою велоспільноти.
Це свято по праву можна назвати другим днем здоров'я, другим днем туризму та другим днем сім'ї. Тому, не дивно, що таке, відносно, молоде свято, набирає популярність великими темпами.
Перший «Велодень» був організований у 2005 році у Дніпрі. Це була акція, метою якої було: популяризація активного способу життя; привернути увагу міської влади та громадськості до проблем велоспільноти; продемонструвати, що велосипед - це екологічна альтернатива міському автомобілю. На перший «Велодень» зібралося 200 учасників, але ідея заходу багатьом сподобалася.
Традиційно в цей день, велосипедисти з різних районів міста організованими групами з'їжджаються в загальне місце збору. Звідки, після невеликої офіційної частини, велика колона у супроводі патрулів поліції проїжджає вулицями міста. Після велопробігу організатори зазвичай влаштовують різні веселі конкурси або заходи.
У цей день прийнято виступати за взаємоповагу на дорогах, будівництво велодоріг та обладнання громадських місць велопарковкою. За останні кілька років багато міст стали затишніше і комфортніше, в цьому є заслуга велоактивістів.
У 2015 році, це свято відзначило свій перший маленький ювілей. Цей день показав, що велоспільнота є в кожному місті. Велосипед - це майбутнє транспортної системи великих міст. Велосипедисти є рівноправними учасниками руху на дорогах і з ними необхідно рахуватися.
Сьогодні, захоплення велосипедом це не просто зміна стилю життя, це свого роду соціальний переворот. Символом цього перевороту виступає картинка, на якій зображено чоловічка, який тримає над своєю головою велосипед на зеленому тлі. Зазвичай, її можна зустріти у двох варіантах, біле зображення на зеленому тлі або навпаки.
Але, найцікавіше те, що повторити зображення логотипу можуть тільки одиниці велолюбителів. Зазвичай, велосипедисти наслідуючи емблеми, фотографуються тримаючи велосипед за сідло і за кермо, тобто, колесами вгору. Тримати велосипед над головою за колеса, так, як на логотипі дійсно складно.