Спеціалісти в області медицини і спорту абсолютно солідарні один з одним у питанні користі велосипеда для серцево - судинної системи, для профілактики атеросклерозу і гіпертонії. Так само, велосипед – злий ворог варикозу. Цей тренажер сприяє розробці суглобів, не дає крові застоюватися в них.
Велосипед допомагає зміцнити м'язи в області попереку, покращує кровообіг в області тазу, при цьому робить людину більш витривалим і покращує психологічний і фізичний стан в цілому. І взагалі, велосипедиста легко впізнати – у нього стрункі, красиві ноги і підтягнуті сідниці.
Велосипед став для багатьох людей улюбленим спортивним інвентарем, який допомагає досягти своїх ідеалів. І не важливо скільки тобі вже стукнуло, всі люблять і можуть дозволити собі насолодитися пейзажами улюблених місць катаючись на велосипеді.
Велосипед – це транспорт, який не вимагає витрат на бензин, він допомагає зберегти екологію і підтримувати твою фізичну форму. Якщо порівнювати з пробіжками вранці, то велосипед приносить набагато більше користі і задоволення. Коли ти інтенсивно крутиш педалі цілу годину без перепочинку, спалюється близько 480 ккал.
Взагалі, вело аеробіка з'явилася приблизно в 90-е. Засновником эотой фітнес - програми є велосипедист Джонии Голдберг. Це професійний спортсмен який придумав програму занять схожих на реальний велопробіг. У програмі є 5 різних способів:
Джонатан Голдберг - відомий як Джонні G (1956, Йоганнесбург, ПАР)- велосепедист, у минулому професійний спортсмен і винахідник програм занять з вело аеробіки.
Джонатан розробив спининг - програму в 1987 році.Життя його проходила в постійних змаганнях чи підготовці до них.Одного разу, під час нічної тренування на пересіченій місцевості для змагань "The race across America" (3.100 миль, велопробіг з Лос-Анджелеса в Нью Йорк), він мало не загинув на дорозі.Джонні тоді вирішив, що зав'язує з ночніми тренуваннями, і у нього народилася думка, як організувати цей захід, не виходячи з дому.
Він також розробив нову програму спортивної підготовки під назвою "Kranking".Ця програма розроблена для верхньої частини тіла."Krankcycle" -стаціонарні велосипеди з ручними важелями, соедененными рухомо з педалями, для імітації бігу.
Є дві програми: спінінг і сайклінг, основою яких є вищезгадані вправи. Відрізняються вони один від одного конструкціями велотренажерів, залученням різних груп м'язів, положенням тіла та інтенсивністю занять.
Сайклінг – це вело аеробіка для новачків. Суть полягає в імітації звичайних прогулянок на велосипеді. Щоб тренування пройшло успішно, сідло має бути розташоване і правильно відрегульоване. Постава під час занять повинна бути рівною щоб навантаження розподілялося рівномірно як на прес так і на м'язи ніг.
Заняття проходять під ритми музики, перед учасниками занять на екрані з'являються то гірські вершини то рівні траси, а так само висвічуються спалені калорії і показники навантаження.
Сайклінг призначений для зниження ваги або для кардіотренування. Залежно від цього подираются різні програми тренувань і їх тривалість.
Можна зустріти навіть аквасайклинг. Приставка «аква» говорить сама за себе – в басейні встановлені велотренажери, що допомагає збільшити навантаження, і здійснювати масаж водою, що допомагає зняти втому з м'язів і суглобів.
Спінінг або обертання – це заняття для людей доброї фізичної підготовки. Заняття імітують справжню велогонку.
Учасники занять повинні як справжні атлети крутити педалі практично лежачи і з максимальною швидкістю, щоб вся навантаження йшла на ноги. Ця тренування вимагає величезних витрат енергії і сил, тому результати після неї вражають! Але, перш ніж почати настільки серйозні і складні заняття варто проконсультуватися з кардіологом.
Вело аеробіка – це дуже корисний і ефективний вид фітнесу, але займатися цим спортом можуть далеко не всі. Люди, у яких були або є грижі, остеопороз або захворювання серця на жаль, не можуть займатися вело аеробікою.
А тим, хто вирішив займатися вело аеробікою радимо звернути увагу на спеціальні анатомічні сідла і спеціальні вело шорти, які допоможуть знизити навантаження на таз і промежину. Це стосується як чоловіків так і жінок.
Зазвичай, вело аеробікою займаються в спортзалах на велотренажерах, або вдома. Редакція Велогена вважає, що все-таки, набагато купі крутити педалі на свіжому повітрі, десь у парку, слухаючи спів птахів і насолоджуючись краєвидом! Всім бажаємо підтримувати здоровий дух у здоровому тілі з Велогеном!