Питання про шкоду велосипеда для чоловіків стає все більш актуальною. Коли ж виникла ця проблема? Здавалося б, уже вирішена. Вперше про проблеми з потенцією заговорили в 1998 році, після того як бостонські вчені провели спостереження за 400 велосипедистами. На жаль, дослідженням це не назвати, тому що не велися статистичні спостереження. Загалом, виходячи зі спостережень вчені з'ясували, що при тривалому проведенні часу в сідлі у велосипедистів пережимається нерв "сороміцьких" (червоним відзначений на малюнку), а ще стискаються м'які тканини, які відносяться до сечостатевої системі. Вчені підрахували, що велосипедисти які проїжджають в рік більше 6000 км більше ризикують стати імпотентами.
Основною причиною імпотенції у чоловіків виступає психологічний стан. Адже 99% чоловіків які звертаються до лікарів емоційно нестабільні. Їх мучить безсоння, вони весь час знаходяться в стресовому стані і морально вимотуються на роботі. Проблеми з судинами лікарі ставлять на задній план і пов'язують все з такими хворобами як цукровий діабет, атеросклероз і проблеми з серцево-судинною системою. При цьому кровообіг порушено по всьому організму.
Американською асоціацією кардіологів було проведено дослідження, в якому взяло участь 60 п’ятдесятирічних чоловіків. У них були виявлені хвороби серця і еректильної дисфункції. Першій половині запропонували їздити на велосипеді або велотренажері, другий піші прогулянки. Прогулянки на велосипеді виявилися більш ефективним методом настільки, що у чоловіків всі вищевказані проблеми зникли. Піші прогулянки не надали потрібного результату.
І врешті-решт, що ж сприяє поширенню нових чуток про згубний вплив велосипеда на чоловіче здоров'я? Як виявилося, досить провести простий інтернет-моніторинг. І що в результаті з'ясувалося? Те, що близько 90% чутки поширюють: фірми-виробники анатомічних велосідел, клініки, фармацевтичні компанії в переліку ліків яких є "Віагра".
Але, я сподіваюся, прочитавши цю статтю Ви самі знайшли просте рішення існуючої проблеми. Всьому потрібно знати міру. Отже, не варто кілька годин поспіль сидіти в сідлі велосипеда. Це дуже шкідливо, особливо, якщо сідло велосипеда м'яке, оскільки вся вага тисне на область паху. Якщо сидіння велосипеда жорстке, то вага лежить на сідничних кістках таза, і то, якщо у Вас правильне сидіння і Ви правильно сидите. Зробимо висновок: проблема є, але, не такий страшний чорт як його малюють. Так що, вчіться правильно сидіти, вибирайте правильне сидіння і катайтеся на здоров'я! Тільки в міру!