запропонувати статтю

Історичне минуле велосипеда

Ще є непідтверджені дані про те, що в 1800 році був винайдений перший велосипед кріпаком Артамоновим. Повір'я говорить про те, що Артамонов не тільки придумав двоколісний велосипед, але і проїхав на ньому не малу відстань, більше ніж 2000 верст (2133,6 км) від села Верхотуру, де він проживав, до столиці.

Так що, робимо висновок: Артамонов це перший чоловік, який здійснив тривалу поїздку на велосипеді, і до всього іншого, за такий корисний винахід його родині дали «вільну». Цей предок сучасного велосипеда знаходиться в нижньотагільському музеї.

Вчені, зробивши хімічний аналіз заліза велосипеда, довели що зроблений він був пізніше - у 1870 році. Так що, приписати заслуги, тепер можна іншій кріпака? Був такий, величати його Кузнєцов-Жванецький, він був винахідником, і в ХІХ столітті він і його племінник отримали свободу. І зовсім не за винахід велосипеда. А за те, що він винайшов, як би перший навігатор. Це були дрожки з вимірюванням відстані і музичним органом.

Німеччина 1817 рік. З'являється перший двоколісний самокат. Винаходить його професор барон Карл фон Дрез, який проживав в Карлсруе. Своє творіння він назвав «машиною для ходьби». У самоката був кермо, який кріпився до дерев'яної рами, він нагадував велосипед, у якого не було педалей. У народі самокат назвали «дрезина» на честь винахідника.

Винахід велосипеда дев'ятнадцятирічним французьким майстром П'єром Лалманом. Він виготовляв дитячі коляски. Юний майстер побачив у 1862 році «денді-хорс» та встановив на нього педалі, які потрібно крутити, а не штовхати, як у велосипеді Макміллана, про який Лалман, ясна річ, нічого не знав.

Через рік П'єр переїхав в Париж і зібрав найбільш наближений до сучасного велосипед. Даний винахід оцінили промисловці брати Олів'є і каретний майстер П'єр Мішо. З того моменту було відкрито серійне виробництво «денді-хорсов» з педалями.

Вважається, що каретний інженер Мішо був першим, хто запропонував назвати велосипед «велосипедом». А так само зробити раму металевої.

Але, П. Лалман даний винахід запатентував першим, і в 1886 році махнув за океан. Так що, в кінцевому підсумку, «батьком» сучасного велосипеда вважається він.

Приблизно в той же час конструктори Дж. Біггс і Ч. Лінлі винайшли безпечний велосипед «Уиппет». Його основні відмінності: рама має форму ромба, міцно зафіксоване сідло, кермо і педалі. Така форма рами надалі стала найпоширенішою для конструкції велосипеда. На рамі було дві пружини, які пом'якшували нерівності на дорозі. Завдяки цій деталі велосипед «Уиппет» став дуже популярним.

Велосипед в ХХ столітті знаходився на піку популярності, то зовсім виходив з моди.
Після того, як на початку століття набрала обертів автомобільна промисловість, інтерес до велосипеда пропав у багатьох країнах.
В той час, велосипедиста на дорозі вважали перешкодою для автотранспортного руху, і не тільки водії, але й інспектора.
У Сполучених Штатах в середині століття велосипед був всього лише дитячою забавкою.
Велосипед стрімко набрав популярності у 60-ті роки, після того як в розвинених країнах люди задумалися про здоровий спосіб життя та проблеми екології.

© 2024, ВЕЛОГЕН®. Правові угоди. Використання матеріалів сайту без активного посилання на сайт не дозволяється.