Зима — чудовий час для базових тренувань.
Тривалі заїзди в Зоні 2 (становить 70% від максимальної частоти серцевих скорочень) протягом кількох зимових тижнів збільшить розмір і кількість ваших енерговиробних мітохондрій, допомагаючи вам їхати довше, і швидше насичувати кров киснем.
Несподіваний бонус: Через носіння великої кількості одягу і використання взимку важких велосипедів (МТВ або фет-байка, особливо з широкими або шипованими покришками) ви стаєте сильнішими і набираєте м'язову масу.
Крім почуття гордості за свою хоробрість, яка не дозволила вам відмовитися від велосипеда взимку, незважаючи на те, що багато ваших друзів вже сховали свої байки до весни, ви отримаєте ще й величезну користь для здоров'я. Всі ці поїздки холодними зимовими днями позитивно позначаться на вашому здоров'ї.
Вони зміцнять ваш імунітет, так що з приходом весни підступній застуді не вдасться вас укласти в ліжко.
З падінням температури прискорюється метаболізм, організму потрібно багато енергії для підтримки необхідної температури тіла, відповідно, ви спалюєте більше калорій. Проте дослідження показують, що ви починаєте втрачати менше калорій після початку тренувань, адже організм швидко зігрівається. Можливо це так, але чи доречно застосовувати ці дослідження до велосипедистів?
Швидше за все, ні, тому що перебуваючи в русі, райдер весь час обдувається холодним вітром, що знижує температуру тіла, тож вам майже завжди буде трохи прохолодно. І ось тут ви зіткнетеся зі ще однією цікавою особливістю зимового катання — треморним теплоутворенням.
При зниженні температури тіла, ви відчуєте тремтіння — це своєрідна реакція організму, спрямована на підвищення температури. Також разом з тремтінням у 5 разів підвищується і рівень метаболізму, щоб як можна швидше виробити тепло. Отже ви зможете спалювати калорії навіть коли не їдете на велосипеді.
Безсумнівно зимові тренування підуть вам на користь, але підходити до них варто з обережністю. Ніхто не може бути у відмінній формі цілий рік.
Інтенсивні зимові тренування призведуть до того, що в лютому ви будете на піку форми, а до червня повністю перегорите. Ставтесь до тренувань з обережністю, щоб зустрічати весну з захопленням.
Як показують дослідження, люди, що регулярно тренуються, хворіють в 2 рази менше, ніж ті, хто любить повалятися на дивані.
Також ви отримаєте бонусні бали здоров'я за перебування поза межами приміщень, які просто таки кишать мікробами у цю пору року.
Лід, сніг та сильний холод можуть зробити неможливим пересування звичними маршрутами і це нормально. До того ж влітку ви обкатали їх вздовж і впоперек.
Тепер у вас є шанс проявити творчий підхід і знайти нові цікаві маршрути, недоступні раніше. Це можуть бути пустельні парки, що були вельми жвавими влітку, малолюдні дороги вздовж річок або каналів та ін
Щойно ми говорили про можливість катататись пустельними парками і малолюдними дорогами, власне в цьому і криється чарівність зимових покатушок.
Вас не будете турбувати щільний автомобільний трафік, відповідно на дорозі ви будете почувати себе більш впевнено і спокійно. Крім того, ви отримаєте місце в першому ряду на виступ природи. Ви зможете милуватися чудовими зимовими пейзажами, насолоджуватися буйством блискучого льоду.
Як показують дослідження, люди, що регулярно займаються спортом на відкритому повітрі менше всього схильні до зимової хандри або сезонних афективних розладів.
Навіть висококласні фахівці іноді помиляються, тож цілком може так статися, що після довгого заїзду ви можете перестати відчувати пальці рук або ніг.
Але це ще не найнеприємніше, набагато більше ви відчуєте коли почнете розігрівати кінцівки.
Пекучий біль і свербіж який зводить з розуму — ось що ви відчуєте коли ваші пальці почнуть приходити в норму, тому будьте обережні.
Катання на велосипеді в холод — це водночас і мистецтво, і наука. Часті зимові виїзди допоможуть вам краще зрозуміти як краще всього оберігати своє тіло від втрати тепла.
Ви станете справжнім фахівцем, якому знадобиться лише визирнути у вікно, щоб зрозуміти який екіпіровці віддати перевагу сьогодні.
Зима — це екстремальна пора для велосипеда, особливо для трансмісії, а також для гальм і тросів з сорочками.
Правильний зимовий догляд може допомогти захистити компоненти вашого велосипеда, але на покупку нових шин навесні розщедритися все ж доведеться.