Написати повідомлення

Интерв`ю з Юрієм Патинко для портала Зручно.тревел

Соціальні проекти дуже важливі для розвитку кожної сфери, і туризм – не виняток.

Один із таких проектів став переможцем Першого українського хакатона, який був організований Zruchno.Travel. Ми поспілкувалися з Юрієм Патинко – ідеологом і керівником соціальної мережі "Велоген", який розповів нам про ідею створення мережі, а також поділився секретами справжніх велосипедистів і запросив на велопробіг Дідів Морозів, який відбудеться у Кривому Розі 24 грудня.

– На Першому туристичному хакатоні ви представили свій проект – соціальну мережу "Велоген". Чому вирішили створювати співтовариство саме для велосипедистів?

– Вся справа в тому, що туристи ми тільки іноді, коли з’явився вільний день або прийшов час відпустки, а ось велосипедист – це поняття постійне. На велосипеді люди можуть пересуватися кожен день у будь-яку пору року, відпочиваючи, подорожуючи або під час поїздки на роботу. Велосипед екологічний і може з легкістю заміняти інший транспорт, наприклад автомобіль або автобус. Таким чином, пропагуючи велосипедний рух, ми допомагаємо довкіллю.

Екологічні та соціальні питання для нас важливі насамперед і стоять на чолі нашого проекту. Ми з командою пропагуємо велосипед як міський транспорт, також ми хочемо, щоб в Україні розвивався байкшерінг, а велосипедисти об’єднувалися і брали участь у різних фестивалях, заходах, конкурсах і т. д. Нашою мережею користуються вже понад три з половиною тисячі велосипедистів з усієї України. Як на мене, це хороший початок.



– Як перемога в туристичному хакатоні вплинула на вашу діяльність і плани на майбутнє?

– Можу сказати, що ця перемога ні в якому разі не є якоюсь фінішною крапкою, а тільки черговим стартом. Природно, у нас з’явилося багато цікавих напрацювань, які нині потрібно реалізувати. Вже почали налагоджувати контакт із Kyiv Pass, а також з Intella Solutions і IBM, нам належить зробити багато різної роботи в рамках цієї співпраці. Зараз я пишу техзавдання на подальші етапи розвитку проекту, що й коли потрібно буде зробити протягом найближчих п’яти місяців.



– І все це результат участі в хакатоні?

– Звичайно, адже це інтенсивний обмін ідеями, можливість синергії між різними проектами. На мою думку, цей формат роботи дуже корисний, він, я б сказав, як форсований нетворкінг, коли кожен з учасників прагне викластися на всі сто відсотків.

– Після конкурсу ви плануєте співпрацювати з кимось з учасників?

– Мені б дуже хотілося істотно підтримати проект "Як усі" (розвиток інклюзивного туризму для людей з особливими потребами. – Ред.). Справа в тому, що цей проект має ті ж цілі, що й у нас, тому з радістю познайомимо засновників із нашими напрацюваннями у цій сфері, адже подорожувати хочуть не тільки звичайні туристи, а й люди з особливими потребами, і навіть таким способом, як велотуризм.

Наприклад, є такий велостартап під назвою "Бачу, можу, допоможу", в якому досвідчені велосипедисти допомагають їздити на велосипеді людям із поганим зором. Для цього береться тандем (велосипед із трьома колесами і двома рулями). Попереду сидить і керує досвідчений професіонал, а ззаду – турист із проблемами зору (природно, у захисній екіпіровці). У нього теж є кермо, але це кермо для того, щоб триматися, а педалі він теж може підкручувати. Це тільки одна з можливостей.

У нашому, як ми його мило називаємо, «гаражному конструкторському бюро» є велосипеди для людей, у яких проблеми зі спиною. У нас виготовляються трайки – велосипеди з трьома колесами, а ще можемо надати лежачі велосипеди з двома колесами. Такі механізми дуже сильно розвантажують м’язи і дають можливість кататися на велосипеді людям із постраждалою спиною і ДЦП. Цими розробками у нас завідують наші умільці. Власне, заради таких категорій користувачів ми створили наш проект і організацію Ukrainian Bike Family.

Проект "Як усі" (розвиток інклюзивного туризму для людей з особливими потребами. – Ред.)

– Де в Україні зараз найкращі умови для велосипедистів?

– У деяких містах такі умови є, але таких точок дуже мало. З них можу назвати тільки Львів, Вінницю та Хмельницький. Наприклад, у Львові велодоріжками покрито 100 кілометрів, у Вінниці – 39 кілометрів. А в Києві, який набагато більший за ці міста, – всього 26 кілометрів велодоріжок. Причому багато з них знаходяться в паркових зонах, таких як Труханів острів, і не є транспортними. Києву є куди прагнути, Львів – яскравий тому приклад.

Фото: LifeIsTravel

– Велоспорт безпосередньо пов’язаний із туризмом. Ви самі багато подорожуєте Україною? Є вже улюблені місця?

– Ми дійсно багато подорожуємо, найулюбленіший маршрут – це дорога на море. Ми зазвичай доїжджаємо до Запоріжжя на потязі, потім їдемо на велосипедах на Азовське море, а звідти – по азовському узбережжю на Чорне море. Також можемо заїхати на Олешківські піски.

Звичайно ж, ми любимо Крим і Карпатські гори. Україна країна багата на враження для туриста.

– А в холодний період року замінюєте велосипед на якийсь інший транспорт або вид активності?

– Не заміняю ні в якому разі! Взимку цей спорт ще корисніше, ніж улітку. Є така особливість, що під час морозу велосипедист більше сушить тіло, скидає вагу, адже фізичні вправи в поєднанні з холодною температурою спалюють більше калорій. У нас навіть є різні зимові акції.

– Які зимові акції, наприклад, ви проводите?

– Найближча відбудеться 19 грудня. Ми плануємо організувати поїздку (70 кілометрів) до Апостолово. Будемо там вручати різні подарунки дітлахам у дитячому будинку. Подарунки для них ми збираємо всією організацією, також залучаємо спонсорів із бізнесу і небайдужих жителів міста. Влаштовуємо конкурси та розважаємо дітей. Кожна дитина отримує багато уваги і турботи.

На 24 грудня в нас уже запланований аналогічний захід у Кривому Розі – велопробіг Дідів Морозів. У нас навіть є жартівлива посада в нашій громадській організації – «головний Дід Мороз UBF», це член команди «Велогена» Сергій Федорчук. Він же є головним координатором у роботі з дитячими центрами та інтернатами.

Коли ми робимо добро, то внутрішньо сяємо і надихаємо своїм блиском інших, звільняючи їх від страху й сумнівів і спонукаючи творити добро, яке в кінцевому підсумку рано чи пізно повернеться до ваших дітей від інших людей, насіння добра в душах яких, можливо, зародили ви самі...

– Ваша організація часто організовує подібні заходи. Може, плануєте організувати масштабний фестиваль для велосипедистів?

– Основний кістяк команди «Велогена», люди, які складають наш, так би мовити, ідеологічний актив, також є засновниками громадської організації Ukrainian Bike Family. "Велоген" – повноцінна, активна частина цього клубу, відповідно, ми теж займаємося багатьма заходами. Один із них – "Залізна сотня" – це унікальний веломарафон по індустріальним ландшафтам Кривого Рогу. У цьому році було вже три варіанти такого маршруту (50, 100, 150 кілометрів). На змагання приїхало понад 400 учасників з усієї України.



– Соціальна мережа "Велоген" – це більше про спорт або про туризм? На чому робите акцент?

– Це швидше поєднання спорту, транспорту і туризму. Але сюди ще обов’язково потрібно додати, що "Велоген" – це про екологію, здоров’я та соціалізацію дітей, молоді та дорослих. Ми надаємо можливість кожному знайти своїх однодумців.

Фото: facebook.com/velogen.UKR

– Які плани хотіли б реалізувати до закінчення цього року?

– У нас є дуже багато нововведень у соціальній мережі. До закінчення цього року ми вже офіційно протестуємо і виведемо в production мобільний додаток під Android і відкриємо для бета-тесту додаток "Велогена" під iOS, а також буде реалізований той функціонал, який ми показували на хакатоні, – автоматичне генерування маршрутів.



– Що можете побажати людям, які хочуть познайомитися з велотуризмом в Україні?

– Все дуже просто: потрібно любити Україну, брати свої велосипеди і кататися скрізь, де тільки можна, і, звичайно, реєструватися у нас на "Велогені" (www.velogen.ua).

Спілкувалася: Дарина Поперечна. Для журнала Зручно.тревел

Маєте питання або пропозиції? Напишіть!

Патинко
Юрій Сергійович
Керівник проекту
© 2024, ВЕЛОГЕН®. Правові угоди. Використання матеріалів сайту без активного посилання на сайт не дозволяється.