Команда «ВЕЛОГЕН» з проектом соціальної мережі велосипедистів перемогла в першому українському туристичному хакатоні, який був організований Національним туристичним порталом Zruchno.Travel спільно з Національною суспільною телерадіокомпанією України, КМДА, компанією Intela Solutions офіційним представником IBM Україна та іншими партнерами.
Головний меседж заходу озвучив глава Асоціації Індустрії гостинності в Україні (АІГУ) Олександр Лієв, звертаючись до аудиторії він сказав: «Цей ринок ніщо не зупинить. Ми хочемо, щоб ви його зайняли. Ця галузь буде швидко зростати, тому бажаю вам досягти в ній успіху».
Сьогодні туризм для IT-індустрії є одним з найбільш перспективних напрямків. IT - технології надали інструменти, що дозволяють розширити можливості в сфері електронного туристичного обслуговування. 70% транзакцій в світовому туризмі виконуються за допомогою Інтернету, в Україні цей показник становить лише 20%. Зараз в сфері туристичних послуг працює близько мільйона українців. Інтерес туристів з усього світу до України зростає, збільшуючи розміри ринку.
Нагадаємо, як все починалося:
Протягом місяця команди - учасники вдосконалювали свої проекти отримуючи консультації менторів (наставників) і відвідуючи відповідні тренінги. Суть проектів переважно відповідала головному меседжу заходу. Робота зосередилась над інструментами, що допомагають в прокладанні маршрутів подорожей, в області штучного інтелекту та великих даних, букінгу та логистиці, пошуку і вибору оптимального туристичного спорядження та соціальними продуктами зосередженими на оптимізації вибору майбутнього мандрівника.
І ось, 22 листопада, в приміщенні UA: HUB, 12 команд представили 12 проектів і рішень галузі електронного туризму. Після уважного вивчення журі одностайно визначило переможцем проект соціальної мережі «Велоген», який представляв його керівник Юрій Патинко.
«Велоген» - це соціальна мережа орієнтована на велосипедистів України та іноземних велотуристів, вже зараз пропонує GPS-Трекер, будування туристичних маршрутів, City Guide, онлайн-журнал, чат для користувачів і інші сервіси. В рамках хакатону команда соціальної мережі Велоген розробила унікальну систему генерації маршрутів по туристичних пам’ятках, згідно аналізу інтересів користувача та його «великих даних»
«У нас з’являються зараз нові можливості щодо підсилення всіх сторін соціальної мережі, а також залучення більш ширших мас, популяризації мережі, розширення функціоналу, його вдосконалення. Також в планах є використання штучного інтелекту IBM Watson, адже коли ми вивчили його можливості у поєднанні з нашим проектом, то зрозуміли, що на цій базі можна робити унікальні сервіси. Будемо виходити на новий рівень, залучатимемо молоде покоління. Зі Zruchno.Travel ми будемо працювати в області великих даних. З КМДА у нас також є дуже гарні та цікаві напрацювання» - сказав Юрій Патинко
Проект отримав головний приз 5 тисяч доларів за краще впровадження сервісів IBM Watson від компанії Intela Solutions, а також призи партнерів конкурсу - 20 тисяч гривень на депозит для використання хмарного сховища S-Cloud, рік ліцензійного використання Visual Studio, карту KyivPASS від порталу Kyiv City Guide, партнерську підтримку АІГУ і E- Ukraine, та спецпроект на туристичному Парталу Zruchno.Travel.
Друге місце отримав проект міських квест-екскурсій, який поєднує традиційну подачу матеріалу з елементами доповненої реальності. Над цією ідеєю працювала команда Unravel. Третє місце впевнено посіла команда DigitalTouch, з своїм прототипом голосового чату бота, який повинен допомогти при виборі туристичних турів. Переможцем в спеціальній номінації стала Марія Дорош і її проект туристичних сервісів для людей з обмеженими можливостями «Як всі».
Після підведення підсумків, виступив керівник проекту Zruchno.Travel і організатор першого Українського туристичного Хакатона Єгор Стафановіч, який сказав: «На фіналі ми вислухали 13 пітчів, 8 з яких боролись за перше місце. В результаті ми сформували еко-систему цифрового туризму в Україні, що стала основою для подальшого розвитку електронного тризму в нашій країні. Це був перший в Україні туристичний хакатон, проте він точно не останній. Ми щойно стартували і будемо продовжувати розвивати цю сферу»